![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjFhfy_IwCS1ZncqZCArNJdhN7V54u1iuLDAyaBizWKe_jqe4MnuClgy3byHWr1Y1kMTt8Mh3dQ4qWbzhgICYcSQ6jVqtlMEh_TnPtuFl8AQfCA3WQbefNfGBMIwA6w9j-y-H2hZpcWKMA/s320/DSC_0556.jpg)
Με μεγάλη επιτυχία στέφθηκε εχθές Σάββατο 18 Φεβρουαρίου 2012 το σεμινάριο δυσλεξίας που συνδιοργάνωσαν τα κέτρα ξένων γλωσσών "ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ ΚΟΚΚΑΛΗ" με το ΄ΚΕΝΤΡΟ ΛΟΓΟΘΕΡΑΠΕΙΑΣ,ΕΙΔΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ,ΕΡΓΟΘΕΡΑΠΕΙΑΣ &ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΤΙΚΗΣ ΓΟΝΕΩΝ στο Λαογραφικό Μουσείο Αχαράβης.Πλήθος εκπαιδευτικών και γονέων παρευρέθηκαν προκειμένου να ενημερωθούν σχετικά με τις νεότερες εξελίξεις που αφορούν τη δυσλεξία από καταξιωμένους επιστήμονες.
Ομιλητές:
-Tόλη Ισμήνη Λογοθεραπεύτρια Bsc Πτυχιούχος Πανεπιστημίου Ulster Mεγάλης Βρετανίας.
-Πουλημένου Κωνσταντίνα ,Λογοθεραπεύτρια Πτυχιούχος ΑΤΕΙ Λογοθεραπείας
-Ιωάνα Καραγκιοζίδου Λογοθεραπεύτρια Πτυχιούχος ΑΤΕΙ Λογοθεραπείας.