Muzeum


Muzeum Folkloru w Acharavi zostało otwarte w październiku 2008 roku. W budynku o powierzchni ponad 1000 metrów kwadratowych. Właściciel i wizjoner, pan Spyros Vlachos, przez 25 lat zbierał, utrzymywał i promował z niekończącą się troską, radością i uwagą lokalne przedmioty ludowe o szczególnym znaczeniu historycznym.

Eksponaty, które były głównie podarowane, są przedstawione w strefach, dotyczących głównych sfer życia lokalnych społecznosci.

Muzeum posiada bogatą kolekcję składającą się z:

Materiałów fotograficznych, książek i dokumentów z 1862 roku oraz specjalistycznego zbióru numizmatycznego z okresu niepodległego państwa jońskiego (XIX wiek), kostiumów lokalnych z 1800 roku, mebli ludowych, wózka, brony, pługów i innych narzędzi rolniczych. W muzeum znajdują się również, tradycyjna tłocznia oliwy, warsztaty obuwnicze i stolarskie, urządzenia do produkcji wina i destylacji alkoholu, tradycyjna kuchnia, oraz sypialnia, kaplica i wiele więcej.

Poza stałą częścią ekspozycyjną w muzeum znajduje się również sala konferencyjna, wyposażona w najnowocześniejsze urządzenia audiowizualne, zaprojektowane specjalnie na potrzeby projektów edukacyjnych i kulturalnych, wykłady i wystawy tymczasowe. Istnieje również tradycyjna kawiarnia i stała wystawa tradycyjnych produktów oraz tkanych i haftowanych rękodzieł.

Jeśli ktoś chciałby zaoferować pomoc finansową, przekazać darowiznę lub wesprzeć w jakikolwiek sposób nasz projekt, prosimy o kontakt.
Dziękujemy!